ART / Oil paintings / Oil painting 13636600
nr 1363 6600
Helmi Sjöstrand
(1864-1957), Finland
Helmi Sjöstrand (1864-1957), Finland. Fiskförsäljerskor på Gammel Strand Köpenhamn. Signed, dated 1922. Oil on canvas, 61x89, wear, damages.
OIL PAINTING, Fiskförsäljerskor på Gammel Strand Köpenhamn. Signerad, daterad 1922. Olja på duk, 61x89 cm
Condition: slitage, skador
Helmi Sjöstrand, painter, born 1864, dead 1957.
3000
SEK 2000
Monday November 30 2020
at 18:11:30
30/11 09:52:50